Dwoje laureatów Ogólnopolskiego Konkursu LEON- matematyka w naszej szkole.

Dnia 22 stycznia 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uczniom klas II i III, którzy jesienią brali udział w Ogólnopolskim Konkursie LEON- matematyka.

Najlepszym wśród drugoklasistów okazał się Dawid Zieliński, który napisał test matematyczny na 72% zdobywając tym samym 16. miejsce wśród 1942 uczniów klas drugich z całej Polski.

Natomiast w gronie trzecioklasistów mamy dwoje uczniów z tytułami laureatów konkursu. Są to:

Paweł Kroll z klasy III a, który napisał test na 98%, zdobywając tym samym 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie LEON- matematyka.

oraz

Karolina Zabrocka z klasy III a, która napisała test na 85% zdobywając 9. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie LEON- matematyka

Bardzo dobre miejsce, bo 12. w konkursie, uzyskała  Barbara Frymarska- z III a, która napisała test na 79%.

Wszyscy trzecioklasiści, biorący udział w konkursie zdobyli miejsca niższe niż 25, co cieszy tym bardziej, że uczestników konkursowych zmagań w całej Polsce na poziomie klas trzecich było aż 1944.

Dyrektor szkoły Mirosław Narloch pogratulował sukcesów naszym najmłodszym matematykom. Zwrócił uwagę na to, że tak wielu uczniów miało chęci, odwagę i umiejętności, aby stanąć do takiego matematycznego wyzwania.

Gratulując uczniom,

zapraszam do kolejnych matematycznych zmagań!

Koordynator konkursu

Joanna Kaczmarek