Uroczysty, piątkowy dzień w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

29 września 2023 roku został zapisany na kartach szkolnej kroniki. W przypadającą 139. rocznicę nadania imienia szkole 37 uczniów klas pierwszych zostało uroczyście pasowanych na ucznia. Oprawie święta szkoły i włączenia pierwszoklasistów do społeczności szkolnej towarzyszyło wiele niecodziennych przeżyć: udział w mszy świętej w kościele, następnie w podniosłej części artystycznej, podczas której Dyrektor szkoły Pan Mirosław Narloch  historycznym mieczem pasował pierwszoklasistów. Uśmiech na twarzach siedmiolatków z pewnością poparłby Janusz Korczak, który twierdził, że:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Uroczystość uświetniła Wiceburmistrz Miasta i Gminy Gniew – Pani Joanna Kamińska. Ciepłe słowa skierowała do wszystkich pracowników szkoły, przybyłych gości oraz uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, których obdarowała upominkami. Dziękujemy przedstawicielom Rady Rodziców – Pani Annie Jagodzińskiej-Nowak  i Robertowi Hinz za przyjęcie zaproszenia na wspólne przeżycie niecodziennego święta oraz ufundowanie  słodkości. Rodzice naszych pierwszoklasistów obdarowali swoje pociechy tajemniczym upominkiem w symbolicznym rożku.

Uroczysty, piątkowy, słoneczny, wrześniowy dzień został trwale odnotowany w Szkole Króla Jana Sobieskiego.

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska
E. Kłos