Mistrzostwa Szkół Gminy Gniew w Rummikub

Dnia 27 września 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Gniewie po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Szkół Gminy Gniew w Rummikub. Rummikub jest grą towarzyską, która rozwija logiczne myślenie, naukę liczenia oraz rozwija spostrzegawczość. Jest to odpowiednia rozrywka dla całej rodziny, a o jej popularności świadczy fakt organizowania zawodów ogólnopolskich. W turnieju gminnym wzięło udział 12 osób, reprezentując następujące szkoły: Szkołę Podstawową Nr 1 w Gniewie, Szkołę Podstawową Nr 2 w Gniewie oraz Zespół Szkół w Opaleniu. Po prawie 2 godzinnych rozgrywkach na podium stanęli następujący uczniowie:

I miejsce – Kacper Ostojski SP1 Gniew,
II miejsce – Borys Barnik ZS Opalenie,
III miejsce – Karolina Zabrocka SP1 Gniew.

Gratulacje!!!

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew Maciejowi Czarneckiemu za ufundowanie nagród, a Pani Wiceburmistrz Joannie Kamińskiej za ich uroczyste wręczenie zwycięzcom. Mamy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni taki turniej, a gra Rummikub będzie coraz bardziej popularna na terenie Gniewu i okolic.

Galeria zdjęć – kliknij

Anna Dworakowska-Gloc