Mikołaje z 1a

„I ty możesz zostać świętym Mikołajem”- tak brzmiało jedno z zadań w naszym klasowym kalendarzu adwentowym. Postanowiliśmy więc rozejrzeć się, dla kogo możemy przygotować świąteczną niespodziankę. Tym razem wybraliśmy zwierzęta i zdecydowaliśmy wesprzeć Panią Agatę Potulską, która  zajmuje się m.in. w naszej gminie opieką nad bezdomnymi zwierzętami, a szczególnie kotami. Okazało się, że w 1 a jest wielu wielbicieli zwierząt, a kotów przede wszystkim. Bardzo szybko ( oczywiście również dzięki pomocy rodziców- za co bardzo dziękujemy) zebraliśmy karmę suchą, mokrą oraz żwirek. Cała klasa zaangażowała się w ozdabiane świątecznej paczki. Pojawiło się na niej mnóstwo mikołajowych kotów i kotów Mikołaja. Pani Agata odwiedziła naszą klasę i opowiedziała o swojej działalności. A pierwszoklasiści mieli mnóstwo pytań i opowieści związanych z kotami. Przekazaliśmy Pani Agacie prezent dla kotów, a w zamian otrzymaliśmy dyplom oraz piękny kalendarz ze zwierzętami.

Nasza pomoc zwierzakom nie była wielką akcją, jednak pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pomagać, a  los zwierząt nie jest im obojętny. Jak nic zostali świętymi Mikołajami.

J. Kaczmarek