ALETEATR

Pomysł wystawienia pierwszego przedstawienia pojawił się już pięć lat temu i właśnie wówczas swoją przygodę z ALETEATREM rozpoczęła grupa nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego.
Działania ALTEATRU związane były najczęściej ze szkolnymi obchodami Dnia Dziecka. Z tej okazji właśnie odbywały się przedstawienia dla uczniów. Pierwsze z nich „ Kopciuszek” cieszyło się tak dużym powodzeniem, że jeszcze na rozpoczęcie roku szkolnego, we wrześniu, macocha oraz jej córki Barbarella i Beatrycze wracając z wakacji „zajechały” do naszej szkoły, a królowa wjechała na rozpoczęcie roku szkolnego na nowoczesnym motorze. Kolejne przedstawienia –„Śpiąca królewna”, „Czerwony Kapturek”, „Brzydkie kaczątko” oraz związane ze świętami Bożego Narodzenia – „Dziewczynka z zapałkami” cieszyły się niezwykłą popularnością. Dzieciom bardzo podobali się nauczyciele i rodzice w zupełnie nowych, nieznanych rolach. Baśnie, wszystkim dotychczas znane, nabrały zupełnie nowego wyrazu. Każda z nich związana była mocno ze Szkołą oraz tym co się w niej aktualnie działo. Chatka krasnoludków znajdowała się przy ulicy Gdańskiej, bramę księciu otwierał pan Kazik – szkolny konserwator, a kaczątka skakały w sznura, jak dzieci na szkolnej przerwie. Uczniowie odnajdywali więc w przedstawieniach to, co było im bliskie. Dużym atutem występów był humor. Zabawne stroje i dowcipne dialogi powodowały, że widownia śmiała się do łez.

W czasie tych pięciu lat w przedstawieniach ALETEATRU brali udział: p. M. Plath, p. D. Cybura, p .T. Borecka, p. H. Sobierajska, s. Wenancja, p. A. Brzezińska, p. K. Bałdowska, p. B. Gacek-Pek, p. M. Ostrode, p. J. Kłodda, p. B. Kaffka, p. J. Ebłowska, p. J. Górska, p. K. Zabrocka, p. B. Dembek, s. Bartłomieja, p. J. Piekarska, p. M. Kocknecht, p. K. Hejnowska, p. A. Dłużewska p. J. Kaczmarek

Ciekawe co jeszcze pokażą nam aktorzy ALETEATRU!

Wpisów nie znaleziono