Zaburzenia lękowe u dzieci

Doświadczanie lęku lub strachu jest zupełnie naturalne w rozwoju dzieci i młodzieży. Większość z tych lęków zanika w miarę jak dzieci uczą się, czego mogą się spodziewać po otoczeniu i jak sobie z tym radzić. Jednakże, kiedy lęki te nie … Czytaj dalej

WIELKA MOC

Nastoletnia depresja

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychiatrycznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Informujemy, iż w Tczewie przy ul. Dąbrowskiego 10 w Tczewie istnieje Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychiatrycznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Do placówki, która zatrudnia psychologów, psychoterapeutów i terapeutę środowiskowego, pacjenci mogą się zgłaszać bez skierowania, a świadczone usługi są całkowicie … Czytaj dalej

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tczewie wznawia pracę.

Drodzy Rodzice! Niebawem Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tczewie wznowi swoją działalność. Wizyta w poradni i samo badanie diagnozujące będzie wyglądało  nietypowo. Warto przygotować dziecko na spotkanie ze specjalistą. Pracownicy poradni przygotowali filmik, który pozwoli dziecku na lepsze zrozumienie sytuacji. https://biteable.com/watch/wizyta-w-poradni-2548172 Małgorzata … Czytaj dalej

UWAGA – KONKURS!!!

Zaraz zaczynamy długi majowy weekend. W tym roku Majówka będzie zdecydowanie inna niż wcześniejsze, ale jedno co się nie zmieni to będziemy mieli więcej wolnego czasu w tych dniach i w związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i ich … Czytaj dalej

Drodzy Uczniowie

Dobiega końca kolejny tydzień zdalnej nauki. Wydarzenia, które mają miejsce w ostatnim czasie z pewnością wzbudzają w nas wszystkich różne emocje. Dlatego dzisiaj mamy dla Was co nieco właśnie na temat emocji.  Mamy nadzieję, że pamiętacie jeszcze nasze warsztaty psychologiczne, … Czytaj dalej

Zapraszamy do wirtualnego gabinetu pedagoga i psychologa.

Drodzy Uczniowie! Zaczął się dla nas trudny czas, zajęcia szkolne, nasze wspólne spotkania zostały zawieszone. Mamy nadzieję, że jest to tylko chwilowa sytuacja, która z czasem wróci do normy i tej myśli się trzymajmy. Póki co zostajemy w „wirtualnym kontakcie”. … Czytaj dalej

Wirtualny pedagog i psycholog

Drogi Uczniu! Zwróć się do pedagoga lub psychologa szkolnego, gdy:   Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem Masz problemy rodzinne Znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem … Czytaj dalej

Jak uzyskać pomoc?

Drogi Rodzicu ! Drogi Uczniu! Jeżeli w tym trudnym czasie potrzebujesz wsparcia, porady psychologicznej,  możesz skorzystać z pomocy pedagoga i psychologa szkolnego. Pedagog szkolny Barbara Gacek-Pek  jest dostępna na platformie Teams w poniedziałek, wtorek, środa – 12.30-13.30 Psycholog szkolny Małgorzata … Czytaj dalej