Zakończenie zajęć CMI

Zakończył się kolejny rok zajęć w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego z robotyki/programowania. W bieżącym roku w spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 4 – 6 (w ubiegłym roku uczniowie z klas 7 – 8). Kilka ostatnich zajęcia to zabawa z LEGO Mindstorms EV3. Budowa robotów z wykorzystaniem tych klocków sprawiła uczniom wiele trudności. Pojawiły się również drobne problemy z programowaniem. Jednak doświadczeni konstruktorzy – programiści doskonale sobie poradzili, co widać na załączonym filmie. Na ostatnich zajęciach pojawiły się również roboty edukacyjne PHOTON, które włączały się do zabawy z TRACK3R. PHOTONY do doskonała zabawa, ale również możliwość nauki programowania z wykorzystaniem języka PHYTON.
Zajęcia podsumowaliśmy wspólnym, smacznym poczęstunkiem.
Dla wszystkich był to czas wspaniałej zabawy, rozwijania kontaktów z rówieśnikami, ale też nauki.