Zachęcamy do czytania!

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy Vd biorący udział w innowacji pedagogicznej pt. „Zaprzyjaźnieni z książką” zorganizowali lekcje czytelnicze dla dzieci z klas czwartych. Przynieśli ze sobą książkę p. Andrzeja Maleszki, pierwszą z serii „Magicznego Drzewa”. Piątoklasiści przeczytali najciekawsze fragmenty utworu, by potem młodsi uczniowie mogli zmierzyć się w klasowej rozgrywce interaktywnej stworzonej w aplikacji Quizizz.com. Uczniowie pracowali w parach na tabletach, było więc trochę rywalizacji i dobrej zabawy. Na koniec dzieci skanowały qr cody, mogły w ten sposób rozszyfrować tytuły kolejnych części z serii „Magicznego Drzewa”. Czwartoklasiści uznali lekcję za ciekawą , bardzo zaangażowali się w jej przebieg. Piątoklasiści też spisali się na medal. Cierpliwie udzielali wskazówek i służyli pomocą swoim młodszym kolegom. Brawo!

Galeria zdjęć – kliknij