Warsztaty tyflopedagogiczne

Uczniowie zapoznali się z pomocami i materiałami edukacyjnymi potrzebnymi podczas zajęć z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Zdobyli podstawową wiedzę na temat funkcjonowania osób z wadami wzroku. Dzieci miały okazję uczestniczyć w treningu orientacji przestrzennej, gdzie wczuli się w rolę osoby niewidomej i doświadczali codziennych trudności uczniów z dysfunkcją wzroku. Dzięki uprzejmości Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie oraz Stowarzyszenia Wesoła Stonoga uczniowie mieli okazję popracować na podświetlanym stoliku, wykonać ćwiczenia mające na celu stymulowanie do patrzenia, stymulowanie widzenia, rozwijanie podstawowych sprawności wzrokowych związanych z kontrolowaniem ruchów gałek ocznych (lokalizowanie bodźca, śledzenie, przenoszenie spojrzenia, wodzenie, przeszukiwanie). Była to niezwykła lekcja pełna nowych doświadczeń.