Urodziny Miasta

Czas urodzin to czas świętowania. W piątek- 24 września nasze miasteczko świętowało swoje 724 urodziny. Zostaliśmy zaproszeni na tę uroczystość. Rano klasy 6 a i 6 b wraz z wychowawczyniami i dyrektorem szkoły oraz chórem i sztandarem wyruszyły do kościoła na uroczystą mszę świętą, podczas której miasto odebrało pierwsze życzenia. Potem wszyscy zebrani udali się do hali GOSiR na uroczyste otwarcie Dni Gniewa. Imprezę uświetnił występ naszego szkolnego zespołu, wraz z nim wszyscy obecni zaśpiewali znaną piosenkę Miasteczko Gniew. Po wręczeniu wyróżnień dla zasłużonych mieszkańców, jak na urodziny przystało, wszyscy skosztowali pysznego tortu, który barwami nawiązywał do herbu Gniewa. W dobrych nastrojach i z życzeniami wszystkiego najlepszego dla naszej małej ojczyzny wróciliśmy do szkoły.