Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta ma na celu propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Dzień ten jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 
Wybrani uczniowie z klas VII i VIII wcielili się w rolę ekspertów matematyki i egzaminowali uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Każda osoba, która odpowiedziała na 5 pytań z losu, otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. 
Uczniowie ochoczo przystępowali do wykonywania zadań i dzielnie walczyli o zaszczytny tytuł. 

Galeria zdjęć – kliknij

Beata Koszowska
Barbara Gacek-Pek
Marta Bałdowska