Dzień Edukacji Narodowej w SP 1

Dzień Nauczyciela to święto wyjątkowe – to czas, gdy uczniowie chcą w szczególny sposób podziękować swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę, trud i zaangażowanie. Uczniowie Samorządu Szkolnego przygotowali tego dnia kilka niespodzianek. Już od rana czekali na swoich nauczycieli w progu szkoły, by wręczyć im piękne, czerwone róże. Kwiatki otrzymali także wszyscy pracownicy obsługi i administracji :-))
Samorząd przygotował także występ artystyczny, na który zaprosił całą społeczność szkolną. Apel rozpoczął się od życzeń i podziękowań, nie zabrakło przemówienia Pana Dyrektora oraz pięknych piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego. Uczniowie Samorządu rozbawili widzów, przedstawiając „prawdziwe” życie szkolne muzycznymi interpretacjami znanych piosenek.
Ostatnią niespodzianką było rozstrzygnięcie szkolnego plebiscytu nauczycielskiego, który odbył się kilka dni wcześniej. Uczniowie typowali nauczycieli w trzech kategoriach. Oto ich krótka charakterystyka:
Nauczycielskie Sokole Oko – to osobnik, który wypatrzy dosłownie wszystko. Nie licz na ściąganie na lekcjach tego belfra. Zajrzy nawet do rękawa. Na dyżurze też jest wnikliwym obserwatorem. Wytropi każdą nadaktywność.
Nauczycielski Szwajcarski Zegarek – to nauczyciel, który nigdy nie wypuszcza z klasy przed dzwonkiem, nigdy też się nie spóźnia. Jego ulubione powiedzonko to „dzwonek jest dla nauczyciela, a nie dla ucznia”.
Chodząca Anielska Cierpliwość – tego nauczyciela kochają wszyscy uczniowie. To pedagog, którego żadnymi sposobami nie da się wyprowadzić z równowagi. Próbowano już wielu sposobów. Wszystkie okazały się bezskuteczne. To okaz nauczycielski niezwykle rzadki w szkole, można powiedzieć, że to gatunek zagrożony wyginięciem.
Tytuł Nauczycielskie Sokole Oko zdobyła pani Joanna Brzeskowska, Nauczycielskim Szwajcarskim Zegarkiem okazała się pani Beata Koszowska, a na Chodzącą Anielską Cierpliwość uczniowie wytypowali panią Martę Bałdowską.
Podczas apelu, przewodnicząca SU wręczyła laureatkom nietuzinkowe nagrody – vouchery upoważniające do jednego dnia bez dyżuru w szkole. Jeszcze raz gratulujemy!

Galeria zdjęć – kliknij

Uczniowie i opiekunowie SU