Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – „Prawa dziecka, oczami dziecka”

„Nie ma dzieci, są ludzie” – głosił Janusz Korczak.  Każdemu dziecku przysługują prawa, niezależnie od wieku, płci, narodowości czy koloru skóry. W listopadzie w Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który ma nam o tym przypominać. 

Na początek wykonaliśmy więc prezentację, w której przedstawiliśmy najważniejsze prawa dzieci, po to, by każdy uczeń naszej szkoły mógł się z nimi zapoznać i dobrze zrozumieć. Potem ogłosiliśmy konkurs, zachęcając naszych rówieśników do twórczej aktywności.  Liczba nadesłanych prac nieco nas zasmuciła, jednak postanowiliśmy cieszyć się z każdej małej aktywności (takie czasy 😉 Wszyscy zasiedliśmy w jury i głosowaliśmy podczas posiedzenia online. Nagrodziliśmy cztery prace. Oto lista zwycięzców:  
w kategorii wiekowej I-III:  
Kacper Ostojski i Zuzanna Romanowska
w kategorii IV-VIII: 
Maja Romanowska i Wiktoria Tobiańska. 

 
Gratulujemy!
Dla zwycięzców mamy nagrody, które od środy można będzie odebrać w sekretariacie szkoły. 

 Członkowie i opiekunowie SU