PSIANKNE JE NASZE KOCIEWIE

  W ramach obchodów Światowego Dnia Kociewia klasy I – III brały udział w warsztatach regionalnych, które przygotował i prowadził dla nich pan Wojciech Górski, wspierany przez uczennicę klasy Va: Weronikę Sobczyk. Zapoznali oni dzieci z tradycjami regionu, z którego się wywodzą.
   W trakcie warsztatów uczniowie wczesnoszkolni poznali elementy stroju kociewskiego i charakterystyczne instrumenty muzyczne. Uczyli się też krótkich przyśpiewek i wykonywali taniec „Korkarz”. Uczennice klasy Ib: Amelka i Julia Kołtonowskie wyrecytowały gadkę kociewską, co spotkało się z uznaniem i aplauzem zgromadzonych. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Kociewia były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały drewniane skrzyneczki regionalnymi motywami.
   Za inspirujące i angażujące zajęcia składamy serdeczne podziękowania panu Wojtkowi Górskiemu i dziewczynkom, jak również Fundacji Jana III Sobieskiego, która wsparła nasze tegoroczne kociewskie święto.

Galeria zdjęć – kliknij

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej