Nowa świetlica

Świetlica w nowym budynku zachwyca. Przez ostatnie pół roku przekształcała się, zmieniała i ubogacała na naszych oczach.
Przy projektowaniu tej przestrzeni kierowaliśmy się, by każde dziecko czuło się tutaj swobodnie, miało przestrzeń do aktywnej zabawy, odrabiania lekcji, rozwijania swoich hobby i pasji, ale i odpoczynku- wyciszenia.
Dwie jasne, przestrzenne sale dzięki licznym sponsorom udało się wyposażyć w meble do kącika czytelniczego (regał biblioteczny, meble wypoczynkowe – sofy, pufy, gruszki, fotele), który stał się również strefą ciszy i relaksu. Mieszczące się też w jej obrębie domki kryjówki to doskonałe miejsce do regeneracji, ale i przestrzeń do spotkań rówieśniczych, sprzyjających nawiązywaniu relacji, rozmów. Niedaleko umiejscowione w tej sali stoliki z krzesełkami tworzą spokojne miejsce do odrabiania lekcji, tworzenia kreatywnych prac plastycznych i innych różnorodnych zajęciach dodatkowych.
Sala do aktywnej zabawy została wymalowana w małpi gaj i wyposażona m.in. w kolorowe elementy – kształtki rehabilitacyjne, które służą zarówno do zabaw ruchowych, gdzie dzieci mogą rozładować nadmiar energii, napięć, usprawniając motorykę dużą, ale i do zabaw konstrukcyjnych pobudzając swoją kreatywność, wzmacniając relacje między sobą, tworząc tym samym miejsce i przestrzeń do wspólnej zabawy.
Kolorowe, wiszące kokony mieszczące się także w tej sali są doskonałym połączeniem odpoczynku, relaksu, ale i namiastką mini placu zabaw.
W tym miejscu pomyślano również o nieco starszych dzieci – jest kącik z kanapami, x-boxem, piłkarzyki.
Ściany obu sal zostały pokryte ozdobnymi domkami z filcu, co uczyniło świetlice bardziej przytulną, kolorową i nowoczesną.
Z zebranych pieniędzy udało się również zakupić nowe gry planszowe, zręcznościowe, edukacyjne, ale i materiały do zajęć kreatywnych – sprzęty kuchenne do zajęć kulinarnych, materiały plastyczne, tkaniny do szycia.
Bardzo dziękujemy lokalnym firmom i rodzicom za ogromne wsparcie finansowe, dzięki, którym w dniu dzisiejszym świetlica może tak wyglądać i funkcjonować.
Sponsorzy (kolejność alfabetyczna):
Alma-Color Sp. z o.o.