Projektanci mody ekologicznej

Światowy Dzień Ziemi każdego roku  przypada 22 kwietnia. Tegoroczne hasło przewodnie tego święta brzmi – „Inwestujmy w naszą planetę”. W tym dniu na całym świecie organizowanych jest wiele wydarzeń i akcji ekologicznych. Przedsięwzięciem nad, którym pochylili się uczniowie z klas V – VIII ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie było zaprojektowanie mody ekologicznej, która zostanie wyeksponowana innym uczniom. Celem nadrzędnym  do wykonania stroju przez młodych projektantów było wykorzystanie odpadów i darów przyrody. Zastosowanie wybranych materiałów nie było przypadkowe – miało on stać się okazją do refleksji nad aktualnym stanem naszej planety. Promowanie postaw ekologicznych i wiedzy na temat natury i jej zagrożeń nie jest obojętne uczniom  z SP1 w Gniewie.

Dzień Ziemi i zamieszczone projekty mody ekologicznej naszych uczniów niech każdorazowo przypominają nam o tym, jak ważna jest troska o środowisko!!!

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska
J. Brzeskowska