Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
                                                                                                                            /B. Conklin/

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela- święto wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie od wczesnych godzin rannych świętowano ten dzień bardzo uroczyście. Odbyły się spotkania z wychowawcami i uroczysty apel.
W podziękowaniu za trud włożony w codzienną pracę, uczniowie klas  Va i Vb, chór szkolny pod batutą p. K. Hejnowskiej i p. W. Górskiego oraz Samorząd Uczniowski, przygotowali  akademię pt.: „Szkoła na wesoło”.
Uroczystość szkolną zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Gniew p. Maciej Czarnecki i p. Joanna Jaskólska- kierownik Referatu Społecznego.  Włodarz miasta w szczególny sposób (wręczeniem każdemu nauczycielowi pięknej róży), podziękował za trud i wysiłek oraz pasję, z jaką wykonują swoją pracę.
Bardzo miłe i motywujące słowa  wypowiedział także Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Narloch.
Nie lada atrakcją okazały się wyniki ankiety „Mój naj…nauczyciel”, którą opracował Samorząd Uczniowski:

  • Najżyczliwszy pracownik obsługi – p. Grażyna Alaburda
  • Najładniej piszący nauczyciel – p. Honorata Lewicka
  • Najszybciej chodzący nauczyciel – p. Sebastian Szymański
  • Najbardziej wymagający nauczyciel – p. Mariola Górska
  • Najgłośniej mówiący nauczyciel – p. Mariola Górska
  • Najnowocześniejszy nauczyciel – p. Aleksander Cieszyński
  • Najmodniejszy nauczyciel – p. Hanna Pietrusińska
  • Najżyczliwszy nauczyciel – p. Katarzyna Zabrocka
  • Najbardziej uśmiechnięty nauczyciel – p. Teresa Borecka

Jak wiadomo, Wiktoria oznacza zwycięstwo, dlatego wszyscy, którzy zdobyli tytuł ‘naj’, otrzymali specjalne statuetki – „Wiktorie”. Ponadto Pan Dyrektor – Mirosław Narloch i Pani Wicedyrektor – Mirosława Fandrejewska także zostali wyróżnieni statuetkami dla najlepszej Dyrekcji. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!

Anna Dworakowska-Gloc
Anna Dłużewska

Galeria zdjęć – kliknij