Speed stacks z świetlikami

            Nasza koleżanka Karolina Zabrocka przygotowała ciekawą niespodziankę dla swoich kolegów i koleżanek z świetlicy. Był to nietuzinkowy występ, dzięki któremu nasze świetliki poznały nowy sport – mianowicie „Speed stacks”.  Jest to zabawa polegająca na układaniu specjalnych plastikowych kubków w jak najkrótszym czasie. Na początku nasza koleżanka opowiedziała nam skąd się wzięła u niej ta pasja. Wszyscy bardzo uważnie oglądali krótkie filmiki, które były dla niej  inspiracją. Następnie Karolina pokazała wszystkim jak układa się kubki. Zaprezentowała też specjalną matę do mierzenia czasu. Wszystkie świetliki mogły spróbować swoich możliwości w tym sporcie. Niektórzy bardzo się zaangażowali. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta kubków w naszej świetlicy.

W dzisiejszym świecie, w którym aktywność dzieci skupiona jest głównie na urządzeniach elektronicznych, sport stacking to interesujący i alternatywny sposób spędzania czasu wolnego. Poprzez trening z kubkami poprawia się koordynacja wzrokowo-ruchowa dzieci.

Katarzyna Zabrocka
Paulina Kossecka

Galeria zdjęć – kliknij