Klasa II a – w poszukiwaniu zimy!

Kalendarz nieubłaganie pokazuje, że panuje u nas zima. Niestety ani w czasie ferii, ani po nich nie mieliśmy okazji jej spotkać. Dlatego też wyruszyliśmy w naukową podróż w poszukiwaniu zimy. Chcieliśmy się dowiedzieć, gdzie najlepiej poszukać śniegu i lodu. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Grenlandii. Pracując w grupach dowiedzieliśmy się jak nazywają się mieszkańcy tej ogromnej wyspy, jak wyglądało ich życie dawniej, a jak wygląda teraz. Poznaliśmy też zwierzęta Grenlandii. Tę naukową wiedzę zdobyliśmy dzięki zgromadzonym książkom, albumom oraz internetowi, z którego korzystaliśmy w tabletach i telefonach.

Kolejnym etapem wyprawy była Antarktyda. Najpierw samodzielnie ( w czasie ferii) przeczytaliśmy książkę „ Zaczarowana zagroda”. Było to wprowadzenie do wycieczki po tym zimnym, niedostępnym kontynencie.

Szkoda, że zimę spotkaliśmy tylko tak daleko od nas. Ale po tych lekcjach okazało się, że wszyscy w klasie są mistrzami wiedzy o Grenlandii i Antarktydzie.

Galeria zdjęć – kliknij

   Uczniowie klasy II
   Joanna Kaczmarek