Pomorskie Mecze Matematyczne

4 lutego 2020 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w składzie: Zofia Szmyt, Monika Grzenda, Aleksander Pek, Alicja Ziołkowska, Zofia Kopp Ostrowska, Kacper Narloch, Marta Krzyżanowska, Katarzyna Andres, Hubert Dorotin, Klaudia Mirota zmierzyła się w kolejnej edycji Pomorskich Meczów Matematycznych, czyli drużynowych konkursów matematycznych rozgrywających się pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Tego dnia nasza 10 osobowa drużyna toczyła zacięty bój z drużyną przeciwnika z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim. Walka polegała na rozwiązywaniu niestandardowych zadań, indywidualnej prezentacji rozwiązań oraz analizie i ocenie rozwiązań przeciwników. Zwycięstwo w grze zależało nie tylko od wiedzy matematycznej, lecz również od zastosowanej strategii. Naszym uczniom udało się zwyciężyć.
Serdecznie gratulujemy i jesteśmy niezmiernie dumni.

Beata Koszowska