Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

9 maja 2023 roku zwycięska 4 osobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie  (w grupie do 11 lat), która została  wyłoniona po eliminacjach gminnych, zmierzyła się w rozgrywkach powiatowych z innymi uczestnikami w  Ogólnopolskim Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Na przybyłe grupy z innych placówek do SP 4 w Tczewie, czekało wiele zadań mających na celu zweryfikowanie posiadanej wiedzy z zakresu przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – dotyczących rowerzystów.

Agnieszka Hinz, Paweł Kroll, Milena Nowak i Filip Szramka – uczniowie klas piątych z SP 1 w Gniewie dzielnie walczyli z uczestnikami z innych szkół w powiecie tczewskim. Wykazali się precyzyjną wiedzą przy rozwiązywaniu testów oraz umiejętnościami praktycznymi podczas jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Ostatecznie zajęli zaszczytne IV miejsce. GRATULACJE!!!

M. Fandrejewska