KONKURS WIEDZY O ZAMKACH GOTYCKICH 2023

18 maja 2023 r. w Sali Kameralnej w Gniewie odbył się gminny etap konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych Gminy Gniew.

Szkołę Podstawową Nr 1 im. Jana III Sobieskiego reprezentowali uczniowie:
1. Bałdowski Grzegorz kl 7b
2. Benyśkiewicz Cyprian kl 8a
3. Golicki Krzysztof kl 8a
4. Knot Magdalena kl 8b
5. Brzezińska Antonina kl 8d
6. Piwowarczyk Adrianna kl 8d

Uczniowie mieli 45 minut na wypełnienie testu wielokrotnego wyboru.
Najlepsi okazali się: Knot Magdalena oraz Benyśkiewicz Cyprian. To oni będą reprezentować Gminę Gniew w finale, który odbędzie się 12 czerwca br. w Urzędzie Miasta Olsztyn.
Wyróżniony został także Grzegorz Bałdowski, który wywalczył sobie 3 miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom bogatej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północnej i północno-wschodniej Polski.
Dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody dla laureatów wręczyła uczniom zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew – Joanna Kamińska.
Trzymamy za naszych uczniów kciuki w etapie centralnym.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Gmin ,,Polskie Zamki Gotyckie” z siedzibą w Olsztynie.