„EkoMisja Nie Marnuję”

W ramach projektu  finansowanego przez Bank Żywności w Tczewie „EkoMisja Nie Marnuję”, uczniowie klas VI B i VII B przeszli cykl szkoleń i odbyli pięć lekcji wychowawczych o tematyce :Jak można dbać o naszą planetę? Nie marnuję wody. Ocieplenie klimatu. Droga od ziarenka do bochenka. Jak nie marnować jedzenia? W dniu 21.10.2019 roku uczestnicy projektu byli na warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Dzieci dowiedziały się jak powstaje plastikowa butelka i co się z nią dzieje po wyrzuceniu do śmieci, co dzieje się z oponami, gabarytami i innymi odpadami, aby nasza planeta była czysta i zdrowa. Uświadomiono nam jak ważny jest recykling i segregacja śmieci. Większość rzeczy wyrzucanych do śmietnika trafia do powtórnego wykorzystania w produkcji przedmiotów codziennego użytku, ale tylko wtedy, kiedy jest odpowiednio segregowana. Teraz już wiemy jak pomóc naszej planecie. Musimy o nią dbać! Segregujmy śmieci, oszczędzajmy zużycie wody, nie wyrzucajmy jedzenia! Przecież wszyscy chcemy oddychać czystym i zdrowym powietrzem.

M. Jeleniewska
T. Borecka
M. Bahr   

Galeria zdjęć – kliknij