Wycieczka do Oceanarium

Dnia 16 października klasy  IIa i IIb odwiedziły Oceanarium w Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Oceanarium, podczas którego uczniowie podziwiali niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.
Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia zatytułowane Spotkanie z Morzem Bałtyckim.  Pierwsza część zajęć to 30-minutowa prezentacja multimedialna Co żyje w Bałtyku – spacer po plaży, w trakcie której dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta mogą napotkać na plaży podczas zwykłego spaceru oraz co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Druga część to praca  w Laboratorium z wykorzystaniem sprzętu optycznego – mikroskopów, obserwacja materiału biologicznego w postaci żywych i spreparowanych krewetek, rozpoznawanie ich bałtyckich gatunków oraz  obserwacja i poznanie różnego rodzaju muszli. W czasie zajęć dzieci wypełniały przygotowane karty pracy.
Wizyta  w gdyńskim Oceanarium będzie z pewnością  niezapomnianą przygodą.

Natalia Mykowska
Joanna Kaczmarek

Galeria zdjęć – kliknij