„Calineczka”

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego właśnie dnia członkowie kółka teatralnego, działającego przy SP1 w Gniewie, wraz z opiekunkami Marią Dziki i Mariolą Górską, zaprosili swoich swoich kolegów ze szkoły, Dyrekcję, Nauczycieli, przedszkolaki z „Bajecznej Krainy” i Przedszkola Miejskiego, Gości oraz Rodziców na przedstawienie pt. „Calineczka”.
Na scenie z kolorową dekoracją, wesołą muzyką, przy profesjonalnym nagłośnieniu i oświetleniu, młodzi aktorzy przedstawili, zatańczyli i wyśpiewali opowieść o przygodach tytułowej Calineczki.
Maleńka dziewczynka tuła się po świecie w poszukiwaniu swojej mamy, a zwierzęta, które  przygarniają tytułową bohaterkę, chcą uszczęśliwiać ją na siłę.  Dobroć Calineczki zostaje nagrodzona i jaskółka, której uratowała życie, zanosi ją do rajskiego ogrodu, gdzie zostaje królową elfów.
Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje gra aktorska naszych uczniów i występującej gościnnie w naszym zespole małej Julci oraz bardzo oryginalne kostiumy.
Ponieważ nie wszyscy nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia w środę naszego przedstawienia, powtórzyliśmy je w piątek 29.03.2019. Tego dnia gościliśmy na występie  również uczniów  i przedszkolaki z zaprzyjaźnionej z nami Szkoły w Gronowie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, o czym świadczyły długo brzmiące gromkie brawa.
Chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania wszystkim, bez których pomocy, to przedstawienie nie odbyłoby się: Panu Dyrektorowi, Nauczycielom za wyrozumiałość, Panom konserwatorom, uczniom z VII b, odpowiedzialnym za nagłośnienie i oczywiście Rodzicom za pomoc w przygotowaniu scenografii i kostiumów.

Dziękujemy.

Mariola Górska i Maria Dziki