725. Rocznica Nadania Praw Miejskich Gniewu

W murach Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w piątek – 23 września 2022 roku miała miejsce niecodzienna uroczystość,  związana z 725 urodzinami Gniewu. Miejsce wydarzenia w SP1 nie jest przypadkowe. W  roku 1897-to właśnie w murach tej szkoły odbywały się obchody 600-lecia istnienia naszego, historycznego miasta. Świętowanie 725 rocznicy urodzin miało bogatą oprawę zarówno duchową, jak i artystyczną: msza w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja, przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew – Macieja Czarneckiego i licznie zaproszonych gości, wręczenie Medalu Kapituły Jana III Sobieskiego przez Dyrektora Szkoły – Mirosława Narlocha Fundacji LOTOS oraz występy zespołów muzycznych na scenie w Szkole Króla na długo pozostaną w pamięci zgromadzonych.

Ze świętowaniem urodzin kojarzy się wielu z nas tort. Tak również było tym razem. Tortem pokaźnych rozmiarów zostali poczęstowani wszyscy goście, którzy przybyli na obchody 725. Rocznicy Nadania Praw Miejskich Gniewu.

M. Fandrejewska
E. Kłos