Ukraino – SP1 z Gniewu jest z Tobą!!!

Od przeszło 2 tygodni czujemy niepewność, a jednocześnie ogromną chęć pomagania! Często zastanawiamy się,  jak  niespodziewanie od 24 lutego 2022 roku zmieniło się życie naszych sąsiadów z Ukrainy.  Nasuwa się również  pytanie – jak możemy zareagować na krzywdę drugiego,  niewinnego człowieka? Różne formy pomocy deklarujemy także  przyjaciołom z zaprzyjaźnionych szkół, którzy gościli w naszej placówce. Zależy nam, aby dać im wsparciem zarówno materialne jak i duchowe.

W piątkowy poranek – 11 marca 2022 roku na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego, którzy z emblematami symbolizującymi barwy flagi Ukrainy z pełną powagą wysłuchali przemówienia Dyrektora Szkoły – Pana Mirosława Narlocha, następnie w wymowny sposób odsłuchali hymnu uciemiężonego kraju i minutą ciszy uczcili pamięć, tych którzy walczyli bohatersko o niepodległość dla Ukrainy. 15 minutowy apel – okazał się doskonałą lekcją historii i empatii. 

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska