Pracownia językowa na skalę XXI wieku!!!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie od połowy kwietnia mogą realizować zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego w nowej sali językowej. Została ona od podstaw wyremontowana przez konserwatorów zatrudnionych w szkole. Wyposażenie zaaranżowała i dostarczyła  Firma Mentor. 24 stanowiska w sali językowej to niezastąpione rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych. Ponadto zajęcia w tak doposażonej pracowni pozwalają na koncentrację uwagi uczniów, zmuszają do skupienia i ćwiczeń oraz umożliwiają swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi przełamujący naturalny opór do rozmów w obcym języku.

Oficjalnego otwarcia nowego obiektu w dniu 13 kwietnia 2022 roku dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew – Pan Maciej Czarnecki w obecności Dyrekcji SP1.

Zastosowanie nowoczesnych urządzeń w nowej pracowni językowej – to zachęta dla uczniów. Efektowne zajęcia będą z pewnością szybciej i lepiej zapamiętywane. Mamy nadzieję, iż z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększy się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.

M. Fandrejewska
E. Kłos