POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat.” 

Nauka i wiedza, które zdobywali przez osiem lat, umocniły ich wewnętrzną siłę, dawały moc i pewność, że zawsze dadzą sobie radę. 23 czerwca 2023 roku uczniowie klas ósmych w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie po raz ostatni usłyszą dźwięk szkolnego dzwonka i odbiorą świadectwa ukończenia ośmioletniej nauki.

W czwartek 22.06.2023 roku odbył się uroczysty  apel na pożegnanie naszych absolwentów. Zaproszeni zostali liczni goście, zarówno władze Miasta i Gminy Gniew, dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy SP1,  nauczyciele, rodzice naszych ósmoklasistów oraz ich koledzy i koleżanki z klas siódmych. Wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitał Dyrektor Szkoły –   Mirosław Narloch. Uczniowie klas ósmych wprowadzili widownię w niezwykły klimat. Układ taneczny poloneza  wykonany przez absolwentów, wzbogacił oprawę podniosłego apelu. Bardzo ważnym punktem uroczystości  było przekazanie sztandaru. W roku szkolnym 2022/23  skład pocztu tworzyli: Maja Romanowska, Antonina Brzezińska, Adrianna Piwowarczyk, Magdalena Knot, Cyprian Benyśkiewicz i  Szymon Bafia.  Przekazali sztandar swoim młodszym kolegom, którzy decyzją Rady Pedagogicznej zostali wyłonieni zgodnie z obowiązującym regulaminem. W skład nowego pocztu sztandarowego wchodzą: Mikołąj Nowaczewski, Urszula Świdlińska, Martyna Rychlewicz, Grzegorz Bałdowski, Karolina Żyła, Amelia Kirszenstein.

Szkoła każdemu kojarzy się z wynikami w nauce. Praca naszych absolwentów została doceniona wielokrotnie.  Z rąk Pani Wiceburmistrz – Joanny Kamińskiej troje uczniów: Maja Romanowska, Cyprian Benyśkiewicz i Szymon Bafia otrzymało nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Gniew za najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie.  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie – Pan Mirosław Narloch, wręczył nagrodę najlepszemu uczniowi. Otrzymał ją uczeń klasy VIIIc – Szymon Bafia, którego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała Rada Pedagogiczna. W bieżącym roku szkolnym pojawiła się również nagroda dla Sportowca Roku. Statuetka powędrowała do rąk Kacpra Stolskiego – ucznia z klasy VIIIa.

Wychowawcy klas ósmych uhonorowali wyróżniających się uczniów  nagrodą książkową i pamiątkowym dyplomem, a ich rodzice z rąk Dyrektora Szkoły otrzymali listy gratulacyjne.

Szkołę podstawową w roku szkolnym 2022/2023 z wyróżnieniem ukończyli:

– z klasy VIIIa: Cyprian Benyśkiewicz, Szymon Bobek, Krzysztof Golicki, Ignacy Kopp Ostrowski,Teodor Piekarski, Ignacy Piernicki, Marcel Tylman,

– z klasy VIIIb:  Magdalena Knot, Lena Laśkiewicz,

– z klasy VIIIc: Szymon Bafia, Filip Kamiński,  Kinga Mazurkiewicz, Igor Rachwał, Agnieszka  Strelau, Agata Peplińska, Julia Pestka, Maja Romanowska,

– z klasy VIIId: Antonina Brzezińska, Zuzanna Cymanowska,  Roksana Frost, Remigiusz Lubiński, Adrianna Piwowarczyk.

Wiele pochwał spłynęło również do ósmoklasistów za osiągnięcia sportowe i tych uczniów, którzy aktywnie pracowali na dobre imię szkoły, działając w szkolnym klubie wolontariatu. Dyplomy za ogromny wkład pracy  zostały wręczone laureatom i finalistom konkursów szczebla powiatowego i wojewódzkiego z: biologii, chemii, matematyki i przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne – Pomorskiej Ligi Zadaniowej działającej  ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Zakończenie roku szkolnego to czas rozstań, dlatego uczniowie klas VIII skierowali swoje podziękowania i życzenia w stronę nauczycieli, wychowawców, trenerów i pozostałych pracowników szkoły. Za wsparcie każdego dnia dziękowali swoim rodzicom. Ciepłe pożegnanie absolwentom w programie słowno-muzycznym zgotowali  młodsi koledzy i koleżanki z klas siódmych oraz piątych. Życzyli im wszystkiego dobrego w dalszej drodze do poszerzenia wiedzy, gdyż nauka – to podróż, która trwa całe życie.

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska
E. Kłos