Nutella – po pierwsze, kakao – po drugie!!!

5 lutego obchodzony był jest Światowy Dzień Nutelli. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej  Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, postanowił uczcić ten nietypowy dzień i zaproponował uczniom kanapki z Nutellą.

Historia kremu Nutella każdemu kojarzy się z inspirującą opowieścią o smaku, miłości i pasji połączonych ze starannym doborem i przetwarzaniem najlepszych surowców, dzięki czemu powstaje tak niezwykły i nieporównywalny produkt, goszczący na stołach wielu domów. 

We wtorek – od wczesnych godzin, w kuchni przedstawiciele samorządu wraz z opiekunami, przygotowali 200 kanapek, które można było kupić w cenie 1zł. Popularność akcji przerosła najśmielsze oczekiwania. Pożywne kanapki, które stanowiły pełnowartościowe drugie śniadanie, sprzedaliśmy w mgnieniu oka – w czasie zaledwie dwóch przerw!

Ponadto w kuchni można było wypić pyszne kakao, którego wartości zdrowotne doceniali już Majowie i Aztekowie. Napój przyrządzany na bazie proszku z nasion owoców kakaowca był przez nich nazywany „napojem bogów”, a przez naszych uczniów – „skarbnicą smaku”.

Pomysłodawcy i organizatorzy  dziękują wszystkim, którzy pomogli w sprawnym  zorganizowaniu tej pysznej akcji!

A. Dworakowska-Gloc
M. Bahr
M. Fandrejewska

Galeria zdjęć – kliknij