NOWOŚCI W SZKOLE

W części łączącej nową szkołę ze starym budynkiem została zamontowana szatnia z wieszakami, w której nasi wychowankowie mogą oddać swoje okrycia wierzchnie na przechowanie na czas zajęć. Nad porządkiem w tym miejscu czuwa pani Grażyna Alaburda.
   Uczniowie Sobieskiego mogą również korzystać z automatów vendingowych. Te znalazły swoje miejsce w nowym skrzydle szkoły: w stołówce i na korytarzu. Tym sposobem dzieci mają zapewniony dostęp do zimnych napoi np. wody, soków TYMBARK, musów owocowych KUBUŚ i zdrowych przekąsek zbożowych. Urządzenie jest proste w obsłudze dla małego konsumenta, który otrzymuje produkt po wrzuceniu monety i przyciśnięciu jednego klawisza. Co ważne, wszystkie oferowane w szkole produkty spełniają wymogi ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywieniu z dnia 25 sierpnia 2006 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 149, 60) oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia do niniejszej ustawy z dnia 26 lipca 2016 r. 
    To nie koniec udogodnień ! Już niedługo uczniowie będą mogli korzystać z kolejnego automatu, w którym zakupić będzie można ciepłe napoje.

              Ewa Kłos