Mity w nowej odsłonie

Aktorzy z Teatru Muzycznego Forte z Wrocławiu zaprezentowali naszym uczniom z klasy VIIa  i VIIIa  widowisko muzyczne pt. „Bogowie i Herosi – Opowieści  Afrodyty”.  17 października siódmo- i ósmoklasiści mieli okazję na deskach teatru w Kwidzynie obejrzeć na żywo  niezwykły musical, w którym  Odyseusz chce odnaleźć po latach drogę do ukochanej Itaki. Tezeusz pragnie uwolnić się z krętego labiryntu Minotaura, a Prometeusz za wszelką cenę próbuje wykraść bogom ogień, by podarować go stworzonym przez siebie ludziom.
Dodatkowo uczniowie zapoznali się z takimi terminami używanymi w mowie potocznej, jak: „nić Ariadny”, „koń trojański”, „syzyfowa praca”, „prometeizm” czy „puszka Pandory”. Poznanie tego dnia fascynującego, antycznego  świata, pozwoli naszym wychowankom z łatwością poruszać się wśród mitycznych postaci.
W opinii uczestniczących królowała opinia, że widowisko zostało przemyślane w każdym szczególe, a dodatkowo podana w bardzo atrakcyjny i rozrywkowy sposób wiedza, nie tylko zresztą z dziedziny mitologii, pozostanie z pewnością na zawsze w ich pamięci.

M. Fandrejewska
H.Pietrusińska