JASEŁKA „NARODZINY PANA”

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W ten świąteczny klimat wprowadzili wszystkich członkowie kółka teatralnego działającego przy SP1 w Gniewie i przygotowane przez nich Jasełka.
W poniedziałek 16 grudnia, we wtorek 17 grudnia i w środę 18 grudnia odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Narodziny Pana”, na którym gościliśmy uczniów naszej szkoły, Nauczycieli, Rodziców, zaproszonych Gości i Przedszkole.
Przedstawienie odbyło się na nowej scenie w świeżo wyremontowanej sali 25, a wszystkich zgromadzonych witał Pan Dyrektor Mirosław Narloch, który w bardzo miłych i serdecznych słowach złożył Wszystkim świąteczne życzenia.
Autorski scenariusz Jasełek napisały opiekunki kółka teatralnego panie Maria Dziki i Mariola Górska w oparciu o polskie kolędy.
Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do stajenki betlejemskiej przedstawili, a raczej wyśpiewali sceny z narodzin Jezusa Chrystusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja i Józef, Trzej Królowie, Pasterze i Anioły. Grą na saksofonie uświetnił nasze Jasełka uczeń klasy VII a Kacper Narloch.
Mamy nadzieję, że występ ten sprawił, że poczuliśmy już wszyscy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Mariola Górska
Maria Dziki

Wystąpili:
Maryja – Magdalena Knot
Józef – Filip Kamiński
Trzej Królowie – Ignacy Ordowski, Eliza Chrząszcz, Zuzanna Myszkier
Pasterze – Kacper Cieszyński, Miłosz Dydrych, Amelia Dydrych, Zofia Laskowska
Anioły – Izabela Stolska, Weronika Sobczyk, Maja Romanowska, Antonina Brzezińska, Agata Stankiewicz, Julia Kocknecht
Narratorzy – Nikola Kamińska, Szymon Bafia
Saksofon – Kacper Narloch

Galeria zdjęć – kliknij