II GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY

W Opaleniu, 30.03.2023 roku odbył się już ostatni II Gminny Konkurs z Przyrody dla klas VII-VIII szkół podstawowych z naszej gminy pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.
Szkołę Podstawową Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie reprezentowali: Maja Romanowska i Magdalena Knot.
Zakres wiadomości konkursu obejmował zagadnienia nie tylko z przyrody ale również z geografii oraz biologii.  O zwycięstwie decydowały bardzo niewielkie różnice punktowe.
W ostateczności zwycięzcami konkursu zostały:

1 miejsce: Maja Romanowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego
2 miejsce: Zofia Głowala - Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu
3 miejsce: Julita Lisewska – Szkoła Podstawowa im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki
w Piasecznie
Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa.

Wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów dla uczestników konkursu dokonały Panie: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu Katarzyna Zander.
Miłym akcentem w przerwie konkursu okazał się występ Dzieci Klubu „Teatru cienia”
z Domu Kultury z Opalenia. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Paweł i Gaweł.”

Jacek Bieniek