Fundacja Dzieciom

Fundacja im. Jana III Sobieskiego działająca przy Szkole Podstawowej Nr 1, w ramach konkursu z zakresu zdrowia publicznego ogłoszonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gniewie, pozyskała środki na realizację zajęć świetlicy popołudniowej w Kursztynie.

Nasze dzieci pod opieką pań- Martyny Bahr oraz Natalii Mykowskiej, uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach z zakresu zdobywania nowych umiejętności, profilaktyki uzależnień oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

W ramach Dnia Dziecka oraz zbliżającego się zakończenie roku szkolnego zorganizowano dla nich piknik w gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo w dolinie”. Nasi podopieczni mieli okazję spróbowania jazdy konnej, brali udział w podchodach oraz zorganizowanych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Na kolejne- ciekawe zajęcia zapraszamy dzieci już we wrześniu!

B. Gacek-Pek
J. Kaczmarek