Fabryka SLIME w klasie 2b

Tworzenie slime, czyli mas plastycznych z różnych – dostępnych powszechnie preparatów – to ostatnio jedno z ulubionych zajęć kreatywnych dla dzieci. Ciągnące, świecące lub puszyste…glutki. Tworzenie slime-ów to jednak nie tylko super zabawa, ale okazja aby poznać świat chemicznych eksperymentów. W kreatywnej zabawie wzięła udział prawie cała klasa 2b. Dzieci uczestniczyły w szalonej podróży do barwnego świata chemicznych glutków. Jedną z głównych atrakcji były oczywiście SLIME!  Wszyscy przystąpili do produkcji własnych, ciągnących się glutków w ulubionym kolorze. Pamiątkowe SLIMowe stworki dzieci zabrały do domu. Zabawa różnego rodzaju masami to świetne zajęcie, które oddziałuje na zmysł dotyku, przez co korzystnie wpływa na integrację sensoryczną u dziecka.

Było kolorowo, pachnąco i radośnie!!!

Natalia Mykowska

Galeria zdjęć – kliknij