Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

12 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie o godzinie 9.00 rozpoczęły się eliminacje gminne Turnieju BRD, które uroczyście otworzył Dyrektor SP1 – Mirosław Narloch. Konkurs adresowany był do uczestników z  dwóch grup wiekowych:  grupy I – rocznik 2010 oraz grupy II uczniowie klas VI, VII i VIII. Trzy zespoły 4 osobowe ( grupa I) oraz 4 drużyny 3 osobowe (grupa II) ze szkół w Piasecznie, Opaleniu, Tymawie i Gniewie –  musiały w trakcie rozwiązywania testów wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  itp.

W klasyfikacji ostatecznej 25 kwietnia 2022 roku Gminę Gniew w powiecie będą reprezentowały szkoły, których uczniowie zdobyli zespołowo najwyższą punktację.

Zwycięską grupę I utworzyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie:  Sobczyk Weronika, Hinz Maja, Antos Jakub, Justa Jakub. Do Tczewa pojadą również uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie – jako reprezentanci grupy II w składzie: Zyntek Jakub, Grajkowski Konrad, Jurga Igor.

Dyplomy oraz upominki ufundowane przez organ prowadzący wręczyły: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew – Pani Joanna Kamińska oraz Wicedyrektor SP1 – Pani Katarzyna Zabrocka.   Bardzo dziękujemy Policji z Komisariatu w Gniewie, która oddelegowała swojego pracownika na spotkanie i przeprowadzenie pogadanki z uczestnikami Turnieju BRD oraz Pani Agnieszce Brzezińskiej – szkolącej konkursowiczów w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom bogatej wiedzy!!!  

Galeria zdjęć – kliknij

M. Fandrejewska
K. Hejnowska