Co słychać na warsztatach makramy?

Od połowy września w naszej szkole działa kółko artystyczne „Zaczarowana makrama”. W skład grupy wchodzi szesnaście dziewczyn, które postanowiły zgłębić tajniki sznurków, sznureczków, pętelek, splotów i najróżniejszych węzełków. Bo na tym właśnie polega makrama – to zabawa bawełnianym sznurkiem, a tak naprawdę prawdziwa sztuka, za pomocą której można stworzyć urocze dekoracje i prawdziwe arcydzieła.
Pierwsze cudeńka już udało się wykonać. Dziewczynki zaczęły od wyplatania bransoletek. Początki były trudne, jednak szybko nauczyły się podstawowych splotów i już na kolejnym spotkaniu potrafiły wykonać własne, kolorowe bransoletki. Może nie są jeszcze całkiem idealne, ale radość i satysfakcja z samodzielnego wykonania ogromna 
Kolejnym projektem do wykonania są lampiony. Będziemy je tworzyć ze słoików. Pierwsze prace już za nami, te najbardziej żmudne – przygotowywanie sznurków, mierzenie, docinanie. Kolejne etapy pracy przed nami.

Galeria zdjęć – kliknij