„Opowieść o pewnym skąpcu”

W poniedziałek 17 grudnia 2018 roku, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, Przedszkolaki z Bajecznej Krainy oraz Rodzice i Goście, zgromadzeni na świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej, mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Opowieść o pewnym skąpcu”.
W świątecznym nastroju, z piękną muzyką, przedstawienie oparte na motywach powieści Karola Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”, przygotowało kółko teatralne działające przy naszej szkole.

Młodzi aktorzy przedstawili opowieść o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, w którym przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co w życiu najważniejsze.
Zgorzkniałego i chciwego kupca Ebenezera Scroogea czekają kolejne, samotne Święta Bożego Narodzenia. Nie jest tym bynajmniej zmartwiony, gdyż dawno zapomniał o uczuciu radości. Tym razem jednak wizyta niespodziewanych gości sprawia, że postawa naszego bohatera diametralnie się zmienia. Kupca odwiedzają duchy obrazujące jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Pod wpływem przeżyć wywołanych wizytą gości, Scrooge staje się szczodrym, serdecznym i otwartym człowiekiem.
W ten bajkowy i magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili publiczność młodzi artyści, na co dzień szkolący swoje umiejętności w kółku teatralnym, pod czujnym okiem opiekunek Marii Dziki i Marioli Górskiej, które prowadzą je w ramach innowacji pedagogicznej „Zabawa w Teatr”.
Piękna sceneria, oryginalne stroje i fantastyczna gra młodych aktorów, zrobiły duże wrażenie na widzach, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie przedstawienia.
Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji przedstawienia: Panu Dyrektorowi za pomoc w nagłośnieniu, Panom z obsługi za pomoc w realizacji naszych pomysłów scenograficznych oraz Rodzicom za pomoc, wsparcie, wyrozumiałość i przygotowanie kostiumów.
Życzymy Wszystkim Wesołych, Spokojnych Świąt!

Maria Dziki
Mariola Górska

Galeria zdjęć – kliknij