ŻEGNAMY LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa III b zakończyła właśnie ostatni moduł i tym samym całą tegoroczną edycję projektu edukacyjnego „Czytam z Klasą  – Lekturki spod chmurki”. 

            W tej części, która nosiła nazwę „Na ratunek”, naszą wiodącą lekturą była książka „Doktor Dolittle” i jego zwierzęta”. Najpierw w zabawowy i przyjemny sposób sprawdziliśmy, co pamiętamy z przeczytanej książki – były quizy i różne zagadki. Opracowaliśmy zadania w lekturniku, graliśmy również w gry planszowe , które były związane z bohaterami. Wykonaliśmy lapbook do przeczytanej książki. W trakcie jego przygotowania pracowaliśmy ciekawą techniką – przy pomocy telefonów komórkowych odkrywaliśmy zapisy po kodami qr i tym sposobem poznaliśmy ciekawostki dotyczące afrykańskich zwierząt . Zdjęcie zwierzaka, które ukazało się na ekranie łączyliśmy z jego opisem. W lapbooku było też specjalne miejsce w kopercie na nasze zadania matematyczne. Wykonywaliśmy więc zadania z treścią o doktorze Johnie i jego podopiecznych. Ciekawym doświadczeniem było przygotowanie lektury na wieszaku. Była to też świetna okazja, by ćwiczyć opowiadanie i rozwijać słownictwo. W części dotyczącej zawodów pisaliśmy wywiad z weterynarzem. Dzieci już wcześniej udzielały się w szkolnej zbiórce darów dla pobliskiego schroniska. W maju odwiedziliśmy OSP w Gniewie. Podczas spotkania uczniowie oglądali sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Mieli też okazję do zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków.

            Ten rok szkolny utwierdził nas w przekonaniu, że czytanie książek może być naprawdę fajną przygodą. Polecamy !

Ewa Kłos wraz z klasą III b