Zaprojektowali eko-domy i wygrali konkurs

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie przystąpili do konkursu pt. „Zaprojektuj swój wymarzony i ekologiczny dom”, którego pomysłodawcą  był Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. Zaprojektowali, promując nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w budownictwie. Prace wykonali dowolną techniką. Ich pomysły i oryginalność rozwiązań, została doceniona przez członków komisji i nagrodzona.
W piątek – 19.06.2020 r. –  zwycięzcy z rąk Pani Joanny Wachowskiej otrzymali cenne nagrody.

I miejsce w kategorii klas I – III zajął Jan Żabiński (IIIa), natomiast Paulina Kowalewska ( Ia) i Zuzanna Romanowska (IIb) – stanęły na drugim stopniu podium.

I miejsce w kategorii klas IV – VIII zdobył Karol Pułtorak (IVb). Marta Szramka – uczennica klasy VIIb zajęła kolejne – II miejsce.

Każdy z nagrodzonych uczniów posiada szeroko zakrojoną wiedzę o stanie środowiska. Ich pomysły powinny zainteresowań niejednego mieszkańca Ziemi.

M. Fandrejewska