„Zakątkowe laboratorium”

Pasjonaci chemii zgromadzili się na spotkaniu, na którym mogli połączyć wiedzę z praktyką. Ponadto przeprowadzali doświadczenia własnoręcznie oraz z pomocą dydaktyczną –  Professora Why,  wykorzystującą technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Interaktywna pomoc ma bardzo ważne zadanie – pomóc uczniom w zrozumieniu świata chemii i pozwolić im przeprowadzić także własnoręcznie eksperymenty chemiczne jednakże w bezpiecznym, wirtualnym laboratorium.

W trakcie warsztatów  uczniowie klas siódmych i ósmych mieli możliwość w sposób naukowy  poznać i jednocześnie wyjaśnić kolorystykę pojawiania się różnorodnych barw z wykorzystaniem i zastosowaniem pojęć chemicznych – jakimi jest: gęstość i skala pH.

Zdobyta, dodatkowa wiedza chemiczna z pewnością będzie miała zastosowanie w życiu codziennym.

M. Fandrejewska