Z pamiętnika świetlika: robimy sok owocowo warzywny.

             W naszej świetlicy rozmawialiśmy o zdrowiu.  Czym jest  ZDROWIE? Świetliki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Spożywanie owoców i warzyw ma nieoceniony wpływ  na nasze zdrowie.
           Z myślą o witaminkach, które ukryte są między innymi w owocach i warzywach postanowiliśmy zrobić sok owocowo warzywny. Zanim przystąpiliśmy do  wykonania zadania świetliki zapoznały się z sokowirówką – jak działa i wygląda. Utrwaliliśmy sobie zasady bezpieczeństwa przy wykorzystaniu tego typu urządzeń (zawsze pod opieką osób dorosłych).  Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy umyć nasze produkty i ręce. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowaniem pomarańczy. Z pomocą przyszły nam Pani Mirosława Fandrejewska i Pani Katarzyna Zabrocka, które zajęły się przygotowaniem marchewki i jabłek oraz obsługą sokowirówek. W końcu nastąpiła długo oczekiwana konsumpcją. Sok wyszedł fenomenalnie, a co najważniejsze nie zawierał cukru ani konserwantów. Świetlikom bardzo smakował, gdyż niemal każdy pragnął dolewki.

M. Fandrejewska
K. Zabrocka
P. Kossecka

Galeria zdjęć – kliknij