Youcansing!

30 maja, już po raz piąty odbył się Gminny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej „YouCanSing”. W tym roku do konkursu zgłosiło się 17 uczniów z prawie wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.

Pomysł festiwalu zrodził się w głowie pani Joanny8 lat temu. Z uwagi na pandemię oraz sprawy osobiste pani Asi, przez trzy lata konkurs nie odbywał się. W tym roku festiwal rozpoczął JanCieszyński, nasz absolwent , student pierwszego roku akademii muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie altówki, odnoszący ogromne sukcesy w swojej dziedzinie. Pan Cieszyński (dla nas Jasiu), opowiedział nam krótko o instrumencie, na którym gra oraz zagrał specjalnie dla nas. Byliśmy pod wrażeniem.
Następnie Maria Draheim, była uczennica Pani Asi, zaśpiewała, „Shallow”. Marysia to cudowny głos i pasja. Marysia wysoko zawiesiła poprzeczkę, jednak uczestnicy podołali tak trudnemu zadaniu.
Aby zachęcić i troszkę odstresować młodych wykonawców, pani Joanna wraz ze szkolnym chórem zaśpiewała utwór „Don’tworry be happy”. Wszyscy mamy jakieś kłopoty, a piosenka mówi o tym aby się nie przejmować i być szczęśliwym w związku z czym wydała się bardzo odpowiednia.
Pani vice Dyrektor KatarzynaZabrocka dokonała otwarcia festiwalu a pani vice Burmistrz Joanna Kamińska, życzyła wszystkim powodzenia. W tym roku niezwykle trudne zadanie miało jury w składzie: JanCieszyński – przewodniczący, nauczycielka j. Angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. H. Mrossa w Gniewie – pani DariaCisewka oraz pasjonatka muzyki i śpiewu – pani Joanna Jaskólska – reprezentująca naszą gminę.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Grupa młodsza:

I miejsce: Martyna Kaczmarek, SP. Opalenie
II miejsce: Marta Piekarska, SP. Nr 1 Gniew
III miejsce: Nadia Łania, SP. Gogolewo

Grupa starsza:

I miejsce: Paulina Kruczyńska, SP. Nr 2 w Gniew
II miejsce: Weronika Jasiak, SP. Nr 2 Gniew
III miejsce: duet: Weronika Kazubowska oraz Julita Lisewska, SP. Piaseczno

Nagrodę publiczności otrzymała Marta Piekarska z SP. Nr.1 w Gniewie za piosenkę Abby „mammamia”.
Zabawa była przednia, poziom bardzo wysoki, a przede wszystkim piękny, miły dla ucha język angielski. Wszystkim serdecznie polecamy naukę języka poprzez śpiew, to bardzo przyjemna i efektywna forma nauki.
Pragnę serdecznie podziękować naszym sponsorom, dzięki którym w tym roku nagrody dla wszystkich uczestników były wyjątkowo bogate.

Przyjaciele szkoły:

Fama sp. z o.o.
Kongsberg Maritime sp z o.o.
Urząd Miasta i Gminy Gniew

Koleżankom, nauczycielkom z SP. nr 1 chciałabym podziękować za zapewnienie smacznego poczęstunku, Panu Dyrektorowi za zapewnienie „profesjonalnej” sceny dla naszych młodych wykonawców, a szkolnemu chórowi „Butterflies” za umilenie nam czasu, cudownym „Obla di obla da”.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu uczniów! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i do zobaczenia za rok!

Joanna Piekarska