XIX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa. W trakcie całego tygodnia nasi uczniowie brali udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach, przygotowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie.

            Tematem poniedziałkowych warsztatów była twórczość Marii Konopnickiej. Uczniowie słuchali utworów autorki, czytanych przez panią Annę Czyżewską.  Następnie podczas warsztatów plastycznych tworzyli kody QR, które odsyłały ich do innych dzieł Konopnickiej. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę audiobook „Legendy ziemi gniewskiej.  W kolejnym dniu odbyło się spotkanie autorskie z panem Mirosławem Kowalczykiem, podczas którego uczestnicy zapoznali się z historią Gardei. Czekały na nich także animacje związane z twórczością pana Mirosława.  W środę klasy starsze brały udział w grach mobilnych na  terenie miasta i  rozwiązywały zagadki związane z historią miasta. Natomiast w ramach piątkowych warsztatów uczniowie oglądali przedstawienie  „Ważne numery”.

E. Kłos