Wyzwanie czytelnicze w klasie Ia – Czytanie uskrzydla.

W klasie Ia czytanie to codzienność. Każde śniadanie umilamy sobie słuchając czytanych książek. Aby jednak zachęcić wszystkich do samodzielnego czytania lub czytania razem z rodzicami wymyśliliśmy wyzwanie czytelnicze.

A wszystko rozpoczęło się od przeczytania książki Rocio Bonilli „Najwyższa na świecie wieża z książek”. Bohater tej lektury bardzo chciał latać. I znalazł, dzięki swojej mamie, rozwiązanie tego problemu. Nie będziemy zdradzać treści książki, bo warto ją przeczytać samemu, ale podsunęła nam ona pomysł. Sprawdźmy, kto stworzy wyższą wieżę z książek – my uczniowie klasy Ia, czy nasi rodzice i rodzeństwo?

         Walka była zacięta, trwała miesiąc, a stawka  była bardzo wysoka- przegrany przygotuje niespodziankę dla tych, którzy wygrali.

W ubiegłym tygodniu wyzwanie czytelnicze się zakończyło. Wszyscy potraktowali je bardzo serio. Ostatecznie uczniowie klasy Ia z wychowawczynią przeczytali 65 książek, a rodzice 40. Gratulujemy wszystkim, którzy czytają! Pamiętajcie – czytanie uskrzydla!!!!!

Joanna Kaczmarek