Wyjazd do Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Dnia 25.04.2019 r. odbył się wyjazd do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy Ia i Ib. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania.

Wystawa, w której udział wzięli uczniowie podzielona była na cztery strefy tematyczne: Hydroświat – możliwość poznania tajemnic wodnego świata – budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry, dzieci miały możliwość  nieźle się pochlapać. Drzewo życia – to wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie nasi mali zwiedzający mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Miały możliwość też odczuć na własnej skórze trzęsienie ziemi i podziwiać przyrodniczy fotoplastykon. Niewidoczne siły to kolejna wystawa, a w niej zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych, z którymi uczniowie sobie świetnie poradzili. W sekcji akcja – człowiek czekała na dzieci wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzały do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy. Przeprowadziły też wirtualną operację, a dzięki nowoczesnej technologii, przekonały się jak będą wyglądać w wieku 80 lat!

Wszystkie dzieci wróciły pełne wrażeń po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy!
Galeria zdjęć – kliknij
Natalia Mykowska
Joanna Kaczmarek