WYJĄTKOWY DZIEŃ DZIECKA

Galeria zdjęć – kliknij

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.  W Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca. W bieżącym roku ten magiczny dzień, w którym na pierwszym miejscu są dzieci –  przypadł w środę.
1 czerwca 2022 roku – budynek Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie i teren wokół niej został zamieniony w jeden wielki plac zabawy, bezpiecznego, atrakcyjnego i miłego spędzenia tego wyjątkowego Dnia Dziecka.
Co tam się działo!!! Ogromne dmuchańce stały się wielką atrakcją zarówno tych siedmiolatków oraz siódmo- i ósmoklasistów. Zajęcia sportowe, chodnikowe, gry planszowe i FIFA – to kolejna forma aktywności, z której mogli skorzystać uczniowie Gniewskiej Jedynki. Klasy młodsze świętowały swój dzień na cyrkową „nutę” i zaliczały kolorowe atrakcje np. żonglerkę, warsztaty balonowe i baniek mydlanych. Kolejka do makijażu, plecionych kolorowych warkoczyków i fotobudki nie malała w ciągu całego dnia. Niecodzienny Dzień Dziecka to również ogromne zaplecze kulinarne. Grillowane kiełbaski, wata cukrowa, popcorn, lody, soczki i inne słodycze uzupełniły braki energetyczne naszych uczniów.
3-metrowi szczudlarze w pięknych strojach, widoczni z daleka, przemieszczający się w mydlanych bańkach – robili ogromne wrażenie na  zgromadzonych uczestnikach imprezy z okazji Dnia Dziecka.
Atrakcje dla naszych „szkolnych dzieci” zostały zorganizowane w różnych miejscach szkoły. W tym dniu wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły dołożyli swoją  przysłowiową „cegiełkę”, aby dzień 1 czerwca 2022 stał się WYJĄTKOWY!. Muzyka rozbrzmiewająca z głośników umilała  ten beztroski czas  od 8.00 do 13.30.
Uczniowie klas:  VIIIa i VIIIb zastąpili zorganizowane zabawy na wypoczynek aktywny – wycieczkę rowerową i piknik w Brodach Pomorskich. Zwiedzanie atrakcyjnych zakątków Kociewia pod czujnym okiem wychowawców i opiekunów na długo zapisze się w pamięci naszych ósmoklasistów.
Festyn dla młodszych dzieci ” Cyrkowo- kolorowo” był dofinansowany ze środków Gminy Gniew w ramach konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.
Do uświetnienia atrakcji w Dniu Dziecka w Gniewskiej Jedynce przyczyniło się wiele instytucji i osób. Na liście życzliwych znalazły się:

– Bank Spółdzielczy w Gniewie,
– Ślizex-Market. S.j.,
– Iglotex,
– Drobik – Sklepy Mięsne,
– Hurtownia Papiernicza ELBO B.M.Ł. Dzikowscy Sp. Jawa,
– Centrum Czystości ZDANOWICZ Profesjonalne Środki Czystości,
– Hotel na Wzgórzu,
– Artyma Fotografia Agnieszka i Przemysław Dorotyn,
– Stolmach Krzysztof Machlus,
– Sołectwo Morgi,
– Grupa KOKO Teatr,
– Pani Małgorzata Grabowska,
– Pani Wioletta Zarzeczna,
– Pan Sebastian Frymarski.

BARDZO DZIĘKUJEMY!

M. Fandrejewska
E. Kłos