Wydruki 3D w naszej szkole

Nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne – drukarkę 3D. Zakup drukarki Banach 3D School wraz z filamentami był możliwy dzięki pozyskanym środkom z programu MEiN „Laboratoria przyszłości”. Na zajęciach z informatyki uczniowie zapoznają się z podstawami druku 3D. Nawet podczas jednej lekcji można przedstawić podopiecznym ogólną zasadę działania takiej drukarki i wydrukować coś prostego np. breloczek do kluczy. Nasze pierwsze wydruki z gotowych projektów związane były z okresem świątecznym. Już niebawem wydrukujemy własne pomysły zaprojektowane dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu. Co to będzie? To już tylko kwestia wyobraźni twórców. Dzisiejsza technologia wydruku daje szerokie możliwości od najprostszych breloczków poprzez zabawki, kości, stawy domy do trzustki czy nerek.

Galeria zdjęć – kliknij

A. Cieszyński