Wycieczka klas VIIIc i VIIId do Jabłoniowego Dworku

15 września uczniowie klas VIII wybrali się do Malenina, aby zaznajomić się z tajnikami pracy sadownika. Pogoda była cudowna, a my rozpoczęliśmy od spaceru po sadzie. Dowiedzieliśmy jak wygląda praca w sadzie, jak należy chronić jabłonie przed szkodnikami oraz co zrobić aby rodziły nam pyszne owoce. Po ciekawej lekcji oraz degustacji własnoręcznie zrywanych jabłek udaliśmy się na ognisko. Nie zabrakło również wielu atrakcji, które zapewnili nam gospodarze. Były zabawy integracyjne, poznaliśmy kucyka Majora, wysłuchaliśmy lekcji o sposobach budowania starych stodół oraz najlepsza atrakcja – szaleństwo na sianie. Nasze spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem, którym była oczywiście pyszna szarlotka z bitą śmietaną. Do domów wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni nadziei na normalne jutro.

Galeria zdjęć – kliknij

Ewa Mosek – Mosińska, Joanna Piekarska, Katarzyna Mioduszewska – Firyn